Nasz postulat nieubłaganie dobiega końca. Jeszcze ostatnie porządki wokół domu, ostatnia wyprawa rowerowa do Mełgwii. No i rozpoczynają się rekolekcje na zakończenie postulatu – i przed rozpoczęciem nowego etapu, czyli nowicjatu.

Pierwszy raz mamy przeżyć w milczeniu aż pięć rekolekcyjnych dni. Zapewne nie będzie to łatwe, bo choć w ciągu roku nie brakowało dni skupienia, czy momentów ciszy, to jednak pierwszy raz będzie to poważniejsze wejście w strefę milczenia, modlitwy osobistej na tak długi okres.

Nasze ćwiczenia rekolekcyjne poprowadzi ks. Marek Białożyt, sekretarz prowincjalny z Warszawy. Ma już pewne doświadczenie w tej materii, bo prowadził rekolekcje dla postulantów w ubiegłym roku. Podczas rekolekcji będziemy się przypatrywać osobie św. Piotra. Jego powołanie posiada wiele wyrazistych cech i momentów, które mogą być pomocą w drodze rozeznania i potwierdzenia naszego powołania. W programie rekolekcji mamy poranną jutrznię, dwie konferencje, Mszę świętą z homilią, no i oczywiście codzienną Adorację z Nieszporami.

Ufamy, że naszym przewodnikiem w tych świętych ćwiczeniach będzie Duch Święty i że zaowocują one radosnym utwierdzeniem się w naszym powołaniu.

Więcej zdjęć na stronie http://pliszczyn.scj.pl