Dziewięciu z jedenastu sercanów z Polski pracujących dla prowincji eurofrankofońskiej (EUF) uczestniczyło w spotkaniu prowincjalnym, które odbyło się w dniach od 19 do 22 marca 2017 roku w Clairefontaine. Spotkali się także z ks. Arturem Saneckim SCJ, radnym generalnym, również z Polski, w celu omówienia ich zaangażowania w prowincji EUF. Przełożony prowincjalny ks. Jean-Jacques Flammang SCJ podziękował im za wybranie prowincji EUF w celu wzmocnienia lokalnej wspólnoty oraz świadczenie posługi dla Zgromadzenia i Kościoła właśnie w tych krajach.

Aż jedenastu sercanów z Polski jest zaangażowanych w parafiach i wspólnotach w Brukseli, Clairefontaine, La Capelle, Le Cannet i Maisons-Alfort. Większość z nich to byli misjonarze z Afryki francuskojęzycznej.

Prowincja frankofońska w Europie liczy 21 Francuzów, 11 Luksemburczyków, 4 Belgów, 11 Polaków, 6 Wietnamczyków, 1 Hiszpan i 1 Portugalczyk. "Nasza prowincja jest tą, która prawdziwie żyje duchem międzynarodowości" - powiedział ks. Flammang.

Na zdjęciu od lewej: ks. Franciszek Kuchta, ks. Jerzy Deptuła, ks. Artur Sanecki, ks. Stanisław Wawro, ks. Władysław Jadowski, ks. Władysław Ostrowski, ks. Antoni Osowski, ks. Jean-Jacques Flammang, ks. Józef Gąsik, ks. Jerzy Sędzik, ks. Paweł Słowik

Źródło: http://scjef.org/main/index.php/actualites/3481-onze-dehoniens-polonais-dans-la-province-euf.html