W każdą trzecią środę miesiąca w sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej odprawiana jest Msza św. o łaskę potomstwa dla małżeństw pragnących wymodlić dar ojcostwa i macierzyństwa.

Do sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej - Matki Błogosławionego Macierzyństwa i Orędowniczki daru potomstwa, z wielu miejsc Polski i świata, poprzez zakładkę na www.krakow.sercanie.pl, przesyłane są liczne prośby. Odczytywane są one podczas środowej nowenny do Matki Bożej Płaszowskiej. I nikt nie ma wątpliwości, że Maryja obdarowuje. Na przykład Dorota i Grzegorz z Rozborza piszą: "Kochana Matko Boża Płaszowska, z ufnością polecamy Ci nas, nasze małżeństwo, bądź nam opiekunką, wypraszaj u Chrystusa, Twego Syna potrzebne łaski, otaczaj zdrowiem i obdarz potomstwem". Z kolei Halina z Krakowa dziękuje Maryi za otrzymane łaski. "Matko Boża Płaszowska dziękuję z całego serca za długo oczekiwaną, zdrową wnuczkę, dziękuję za szczęśliwe rozwiązanie córki. Oddaję moją wnuczkę Klarę i rodzinę córki pod Twoją opiekę, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski dla nich. Bogu niech będą dzięki. Dziękuję Matko Boża Płaszowska”.

Całość artykułu na stronie krakowskiego wydania Gościa Niedzielnego https://krakow.gosc.pl/doc/5186849.Mama-zawsze-zrozumie