W uroczystość Objawienia Pańskiego Jezus Chrystus objawia tajemnicę zbawienia wszystkim narodom. Przez Jego ukazanie się na ziemi w śmiertelnym ciele Bóg obdarzył ludzkość udziałem w nieśmiertelnej chwale. Tego dnia sercańscy nowicjusze i postulant uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli w Busku-Zdroju, który powoli staje się tradycją w setkach polskich miast i wiosek.

Po uroczystej liturgii mszy św. w kościele parafialnym w Kątach Starych wyruszyli wraz z ks. Franciszkiem Wielgutem, socjuszem do Buska-Zdroju, by przyłączyć się do licznie zgromadzonych buskowian i wspólnie wielbić Boga za Jego objawienie się światu.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywał się pod hasłem: „Odnowi oblicze ziemi”. Przeszedł ulicami miasta spod kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pod gmach Starostwa Powiatowego. Tam miały miejsce krótkie jasełka i radosny śpiew kolęd.

W inscenizacji wzięli udział włodarze miasta w roli mędrców, którzy oddali pokłon Świętej Rodzinie i przekazali biblijne dary, duża grupa młodzieży oraz dzieci, która podtrzymywała śpiew kolęd i zaprezentowała taneczny pokaz, jak również duszpasterze parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju. Przy okazji można było posmakować lokalnych wypieków, zwanych przy tej okazji „Ciastem Trzech Króli”.

@franciszek.scj

Więcej zdjęć na stronie nowicjat.scj.pl