Piątek, 28 grudnia 2019 r. sercańscy nowicjusze i postulant wraz z ks. Franciszkiem, socjuszem spędzili w Krakowie. Wykorzystując świąteczny czas oktawy Bożego Narodzenia skorzystali z okazji do odpoczynku, poznania historii królewskiego miasta oraz podziwiania tradycyjnych krakowskich szopek.

Zwiedzanie krakowskich muzeów, takich jak Podziemia Rynku, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Katedralne oraz samej katedry wawelskiej pozwoliło zapoznać się z bogatą historią miasta jak również bogactwem religijnym jego przeszłych i obecnych mieszkańców. Po drodze młodzież sercańska nawiedzała krakowskie świątynie, zatrzymując się w nich na adorację Dzieciątka Jezus przy symbolicznych szopkach.

Zwieńczeniem wizyty w Krakowie było nawiedzenie Celestatu – historycznej siedziby Bractwa Kurkowego, w której zorganizowana była Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich: „Szopki w Celestacie”. Tam można było podziwiać piękno i kunszt tradycyjnych szopek krakowskich, które wzięły udział w 76. Konkursie Szopek Krakowskich zorganizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w pierwszy czwartek grudnia na krakowskim Rynku. Ta lokalna tradycja kryje w sobie nie tylko mnóstwo piękna i artyzmu, ale również prawdziwą duchową głębię.

@franciszek.scj

Więcej zdjęć na stronie https://nowicjat.scj.pl/strony/piekno-i-glebia-krakowskich-szopek