Dbajmy o to, aby ten piękny kościół był miejscem pięknych spotkań - mówił biskup kaliski Damian Bryl w bolesławieckim kościele parafialnym. Kościół pw. Świętej Trójcy w Bolesławcu obchodzi w tym roku jubileusz trzechsetlecia konsekracji. 

Uroczystości jubileuszowe połączone z odpustowymi – ku czci Matki Bożej Różańcowej zgromadziły 8 października 2023 r. bardzo licznie wiernych oraz kapłanów diecezji kaliskiej i pobliskiej archidiecezji częstochowskiej. Przed Eucharystią o godz. 12. głos zabrał prowadzący misje w parafii ks. Michał Ciemięga ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Nawiązywał on do bogatej historii Bolesławca wspominając moment konsekracji tutejszej świątyni murowanej. Wszystkich zgromadzonych powitał proboszcz bolesławieckiej parafii, ks. kan. Czesław Parnowski. 

W swej homilii bp Damian zaznaczył, że każdy kościół przypomina nieustannie o tym, że Bóg jest blisko nas i jest obecny: "Myśląc o tak długiej historii Bolesławca, a także historii parafii i kościoła parafialnego nie można pominąć aspektu objawiania się Bożego Błogosławieństwa w tej historii". 

Na zakończenie modlitwy odmówiona została Litania loretańska, a następnie wszyscy zgromadzeni wyszli w procesji eucharystycznej. Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem dokonał pochodzący z parafii  bp Adam Musiałek, sercanin, ordynariusz diecezji De Aar w Republice Południowej Afryki.

Źródło: https://www.radiorodzina.kalisz.pl

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz