60 lat temu, 18 lutego 1962 roku w Stadnikach dwunastu naszych współbraci zostało kapłanami. Oficjalny dzień, w którym będziemy świętować różne rocznice odbędzie się 11 czerwca, ale i w ten sam dzień święceń w różnych miejscach świętowano tak znaczącą rocznicę.

Pierwsze wiadomości dotarły z Indonezji. Wraz ze swoją wspólnotą swój jubileusz celebrował ks. Andrzej Łukasik SCJ.

W dniu 18 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 12 wspólnota Lublin II świętowała uroczyście diamentowy jubileusz kapłaństwa ks. Czesława Koniora SCJ. Wraz z dostojnym Jubilatem wspólnie dziękowaliśmy Bogu za lata jego kapłańskiej posługi, prosiliśmy o potrzebne łaski, zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia. Naszą modlitwą obejmowaliśmy również dwunastu współbraci, którzy przed sześćdziesięciu laty wraz z ks. Czesławem przyjęli sakrament święceń, prosząc o Bożą opiekę dla żyjących i radość przebywania z Bogiem na wieki dla tych, którzy odeszli już do Pana. Wraz z naszą wspólnotą zakonną modliły się również osoby z Sercańskiej Rodziny Świeckich, które na co dzień spieszą ks. Czesławowi ze swą ofiarną pomocą.

Na pewno pozostali księża również świętowali to wydarzenia. Jak tylko dotrą do nas bardziej szczegółowe informacje od razu uzupełnimy tę wiadomość.

 

 

W związku z tak zacnymi jubileuszami kapłańskimi warto zwrócić uwagę na słowa Ojca Świętego skierowane do kapłanów: Ludzie ufają, że znajdą pasterzy na wzór Jezusa - a nie „urzędników państwowych” czy „fachowców od sacrum”. Aby na nowo zrozumieć tożsamość kapłaństwa trzeba żyć w ścisłej relacji z realnym życiem ludzi. Papież Franciszek mówił o tym otwierając w Watykanie międzynarodowe sympozjum o kapłaństwie (zob. vatican.va i Franciszek o kapłaństwie: cztery wymiary bliskości).