Idzie z nami i między nami, Bóg, który nas umiłował do dania własnego życia dla nas.

Możemy chwycić go pod ramię i iść z Nim niosąc i pokazując Go całemu światu.

Jakaż jest to radość oglądania zapału pokazania Boga kroczącego pośród nas. Na naszych sercańskich kanałach komunikacji możemy zobaczyć tę radość kroczenia z Panem niosąc Go w monstrancji poprzez drogi naszych miast i wiosek.

 

Bełchatów

 

Uroczytość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa za Nami. Uroczysta Eucharystia odbyła się o godz.10:00. Przewodniczył Jej ks. Proboszcz Stanisław Jaskuła SCJ a okolicznościową homilię wygłosił ks. Wojciech Woźniak SCJ, nasz duszpasterz i egzorcysta archidiecezjalny. W swojej homilii mówił o cudach eucharystystycznych i przywoływał postać św. Charbela, którego relikwie towarzyszyły Nam tego dnia. Po zakończonej Mszy Św., odbyła się procesja eucharystyczna, zwyczajowo do czterech ołtarzy. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Szczególnie tym, którzy przyczynili się do upiększenia naszej uroczystości: niosącym baldachim, sztandary, feretrony, różaniec, dziewczynom sypiącym kwiaty, niosącym nagłośnienie i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przebiegu procesji. Bóg Wam zapłać! 

 

Galeria zdjęć: https://sercaniebelchatow.scj.pl/galeria/boze-cialo-2022

 

Binczarowa

 

https://binczarowa.pl/boze-cialo-2022/

 

Florynka

Przyszedł Bóg do naszych domów:)

Ks. Zdzisław K. Huber SCJ w kazaniu zwrócił uwagę na świadomość z jaką spotykamy się z największym cudem świata, który ciągle się dokonuje.

 

 

Glisne

Bóg chce być tam gdzie mieszkamy

http://eccenewscor.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=637&Itemid=101

 

 

Kalisz

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Raz w  roku uroczysta procesja wędruje ulicami naszych parafii z Najświętszym Sakramentem. Wszystko po to, by wyznać wiarę w realną obecność Boga w małym kawałku chleba. Po Mszy św.  o godz. 12.00 wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Szliśmy śpiewając pieśni Eucharystyczne i modląc się o błogosławieństwo Boże dla rodzin  naszej parafii. . Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji.

Galeria zdjęć: http://www.bratalbert.scj.pl/galeria/boze-cialo-2022

 

 

Kraków Płaszów

http://www.krakow.scj.pl/parafia/category/1191-bcialo22

 

Kraków Fatima

http://fatimska.sercanie.pl/parafia/galeria-zdjec-fatimska/boze-cialo-2022-parafia-fatimska

 

Lublin

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wyszliśmy na ulice naszej parafii w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus Pan ukryty w Eucharystii błogosławi naszej Ojczyźnie, miastu, parafii i obdarza nas pokojem. Nasz udział w procesji niech będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, obecny na zawsze w naszym życiu.

Zapraszamy do galerii

Relacja wideo z procesji Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała z lotu ptaka

 

 

Ostrowiec

Wiadomość na stronie: http://sercanie.ostrowiec.pl/

Galeria zdjęć: http://sercanie.ostrowiec.pl/index.php/galerie/g2022/997-boze-cialo

 

Stadniki