Z radością informujemy, że ks. Carlos Luis Suárez Codorniú został ponownie wybrany przełożonym generalnym Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego przez członków XXV Kapituły Generalnej zgromadzonych w Rzymie.

Ks. Carlos Luis Suárez Codorniú urodził się 2 września 1965 roku w Las Palmas (Hiszpania). Pierwsze śluby złożył 29 września 1984 r., a święcenia kapłańskie przyjął 14 września 1990 r. Ks. Carlos uzyskał licencjat z Pisma Świętego przyznany przez Papieski Instytut Biblijny (1995) oraz doktorat na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W Wenezueli pełnił funkcję radnego regionalnego. W swojej karierze akademickiej oprócz nauczania w Instytucie Teologii Religijnej (ITER) w Caracas oraz na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Andrésa Bello w Caracas (UCAB), ks. Carlos zajmował różne stanowiska. Brał udział w wielu wydarzeniach i projektach międzynarodowych, zarówno w Ameryce Łacińskiej, jak i w innych krajach (m.in. Włochy, Indie, Izrael, Niemcy i Stany Zjednoczone). Był formatorem w Międzynarodowym Instytucie Teologicznym „Juan María de la Cruz” w Caracas i pracował w towarzyszeniu młodym ludziom z marginesu społecznego. Podczas XXIV Kapituły Generalnej (2018) został na pierwszą turę wybrany Przełożonym Generalnym, a teraz powierzono mu odpowiedzialność dalszego przewodzenia Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

Po jego wyborze XXV Kapituła Generalna przystąpi do wyboru Radnych Generalnych, którzy będą asystowali ks. Carlosowi w swojej posłudze przywództwa.

Niech Duch Święty prowadzi naszego Przełożonego Generalnego do animowania Zgromadzenia w duchu Sint Unum, przeżywając nasz charyzmat dehoniański jako świadectwo w zmieniającym się świecie.

Vivat Cor Iesu + Per Cor Mariae