W dzisiejszych czasach i sytuacji dużo nadaje się OnLine, w internecie czy radiu. Chociaż to ostatnie to pewnie nie nowość.

W dzień dzisiejszy znalazły się propozycje rekolekcji, na Dzień Kobiet i z myślą o KOBIETACH, księdza Radosława Warendy SCJ w rekolekcjach wielkopostnych nadawanych w Radio Plus. Całe rekolekcje można wysłuchać na stronie internetowej ► Radia Plus.

 

Możemy również w innej audycji posłuchać o Mszy OnLine w Radio Fara:

Gościem piątkowej „Rozmowy dnia” był ks. Paweł Nowakowski SCJ założyciel internetowego kanału „Mobilna Msza Święta”. Swój kanał założył w roku 2016, kiedy uczestnictwo w Mszach Świętych przeżywanych w formie on-line nie było jeszcze tak popularne jak dzisiaj w dobie pandemii. Ksiądz Paweł transmituje Eucharystię z kaplicy szpitalnej, gdyż pełni również posługę kapelana szpitalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Daje również możliwość odprawienia Mszy Św. w intencji podanej przez oglądających tak, aby w modlitwie mogły łączyć się osoby z różnych miejsc na świecie.

Radiowa rozmowa stała się również okazją do rozważenia zagadnienia dobrego przeżywania Mszy Św. w formie on-line. Ksiądz Paweł wyraźnie zaznaczył, kto może i powinien korzystać z takiej formy przeżywania Eucharystii. Ponadto, jeżeli już uczestniczymy w takiej formie modlitwy, powinniśmy zadbać o odpowiednią przestrzeń i warunki aby wydała ona duchowe owoce (za: ►  https://przemyska.pl/2021/03/05/rozmowa-dnia-o-kanale-mobilna-msza-swieta/).

 

 

Pamiętajmy o prowadzonych rekolekcjach w Radio Profeto, prowadzonych przez Bp Artura Ważnego. Rekolekcje zatytułowano „Ojcowskie serce”. To nawiązanie do pierwszych słów listu apostolskiego papieża Franciszka, którym Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa. „Patris corde” – „ojcowskim sercem” to także zawołanie biskupie bp. Artura Ważnego.

► https://profeto.pl/kategorie/rekolekcje-internetowe