„Przytulamy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne miłości i dobroci” – powiedział w bydgoskiej parafii Opatrzności Bożej biskup Krzysztof Włodarczyk. Wspólnota przeżywała misje intronizacyjne.

Poprowadził je ks. Zdzisław Płuska SCJ ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, który przyjechał do Bydgoszczy z Krakowa. Tematem wiodącym tygodniowych spotkań były słowa: „Serce Jezusa, Bramo Miłości, naucz nas kochać mimo wszystko i ponad wszystko”. – Jezus zaprasza nas, byśmy weszli na drogę, w której staniemy się świadkami Jego miłości. Inaczej mówiąc, chodzi o to, byśmy na pustyni współczesnego życia byli oazami miłości – powiedział kapłan.

Dyrektor misji i rekolekcji sercanów dodał, że wynagradzanie Sercu Jezusa, powinno polegać przede wszystkim na posłuszeństwie woli Ojca.

Głównym celem misji intronizacyjnych jest odnowa duchowa parafii. – Chodzi nam także o pogłębienie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, o Jego intronizację w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym, ożywienie tradycji dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i poznanie różnych form wynagrodzenia NSPJ – zauważył proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy ks. dr Adam Sierzchuła.

W czasie spotkań i nabożeństw miało miejsc m.in.: błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

za:► http://diecezja.bydgoszcz.pl/2022/06/23/84008/


Misje intronizacyjne

 

„Przytulamy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne miłości i dobroci” – powiedział w bydgoskiej parafii Opatrzności Bożej ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Wspólnota przeżywała misje intronizacyjne. Poprowadził je ks. Zdzisław Płuska ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, który przyjechał do Bydgoszczy z Krakowa. Tematem wiodącym tygodniowych spotkań były słowa: „Serce Jezusa, Bramo Miłości, naucz nas kochać mimo wszystko i ponad wszystko”. – Jezus zaprasza nas, byśmy weszli na drogę, w której staniemy się świadkami Jego miłości. Inaczej mówiąc, chodzi o to, byśmy na pustyni współczesnego życia byli oazami miłości – powiedział kapłan. Dyrektor misji i rekolekcji sercanów dodał, że wynagradzanie Sercu Jezusa powinno polegać przede wszystkim na posłuszeństwie woli Ojca. – To moja obecność i pamięć o Chrystusie. To wreszcie miłość, która realizuje się w życiu poprzez spełnianie uczynków miłosierdzia. Wtedy stajemy się podobni do Tego, który jest samym miłosierdziem – dodał ks. Zdzisław Płuska SCJ. Głównym celem misji intronizacyjnych jest odnowa duchowa parafii. – Chodzi nam także o pogłębienie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, o Jego intronizację w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym, ożywienie tradycji dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i poznanie różnych form wynagrodzenia NSPJ – zauważył proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy ks. dr Adam Sierzchuła. W czasie spotkań i nabożeństw miało miejsce m.in. błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. APW, KAI

Artykuł opublikowany na stronie: ► https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/257768,misje-intronizacyjne.html