W dniach 18-21 maja 2023 r. w domu rekolekcyjnym Księży Sercanów w Pliszczynie k. Lublina odbyła się III seria rekolekcji dla stypendystów Domu Fundacji Jana Pawła II. Przeprowadził je ks. dr Włodzimierz Płatek, sercanin, były wicedyrektor Domu Fundacji, a obecnie dyrektor Domus Mater i duszpasterz „RodzinaTak.pl” w Krakowie. Tematem rekolekcji były słowa: „Serce Jezusa, spraw niech Cię kocham coraz więcej”.

W ciągu tych dni staraliśmy się być jeszcze bliżej Pana Boga i uczyć się Jego miłości do każdego człowieka. Pomógł nam w tym bardzo dobrze przygotowany program, w którym znalazły się: Msza św., Adoracja Najśw. Sakramentu, poranne i wieczorne modlitwy, Droga Krzyżowa. Był także odpowiedni czas na przystąpienie do sakramentu pokuty.

W czasie konferencji rozważaliśmy o miłości do sobie samego, do naszych bliźnich i do Boga, a także o roli sumienia w naszym życiu. Rekolekcje były bardzo dobrą okazją do jeszcze lepszej integracji stypendystów między sobą. Wspólnie, nie tylko pracowaliśmy w grupach, ale i oglądaliśmy filmy, graliśmy w planszówki, siatkówkę i mieliśmy możliwość bardziej poznać siebie przy porannej kawie. Myślę, że dla każdego z nas była to wspaniała okazja do refleksji nad swoim życiem, miejscem w nim Pana Boga i znaczeniem Jego miłości dla nas.

Serdecznie dziękujemy ks. Włodzimierzowi za przeprowadzone rekolekcje, a Księżom Sercanom z domu w Pliszczynie i pracownikom za ich troskę o nas w tym czasie.

Agnieszka Menshykava

Za: https://dfjp2.pl