Okres Bożego Narodzenia, a w naszej polskiej tradycji aż do lutego to czas wypełniony tą potężną eksplozją radości zawartej w spotkaniach, życzeniach i śpiewach. To też nie dziwi, że w tym okresie w naszych sercańskich Parafiach i placówkach nie brakowało takich wydarzeń.

W Binczarowej w Parafii pw. Św. Stanisława BM zebrały się różne zespoły i scholki, by swoimi głosami wielbić Boga a równocześnie wspomóc misje w Kongo Brazzaville w Afryce poprzez siostrę Liliosie Romanek z Binczarowej. W koncercie kolęd i pastorałek wzięli udział: Chór „Misericordia” z Binczarowej, zespół „Adonai” z Binczarowej, schola „Iskierki Maryi” z Florynki, chór „Cantate Deo” z Krużlowej, młodzi „Echoz Jaworza” z Ptaszkowej i soliści z Cieniawy. Wszystkie występy wzbudziły wielki zachwyt publiczności.

 

 

W Bełchatowie w naszej sercańskiej parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary na zakończenie tegorocznego Orszaku Trzech Króli odbył się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego zespołu "Adoremus Dominum". To była duchowa uczta dla wszystkich. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać aż 19 utworów w różnych aranżacjach. Nie zabrakło klasycznych kolęd: "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi", "Jezus Malusieńki", "Gdy Śliczna Panna", "Wśród nocnej ciszy", ale także mniej znanych kolęd i pastorałek: "Adeste fideles", "Kolęda płynie z wysokości" czy "Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje". Wszyscy byli zachwyceni repertuarem i aranżacjami przygotowanymi przez nasz zespół.

Zdjęcia na: https://sercaniebelchatow.scj.pl/strony/koncert-koled-w-wykonaniu--adoremus-dominum--

W Kaliszu w sercańskiej parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w kaplicy odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi. Poprzez kolędy i wiersze o Bożym Narodzeniu jeszcze mocniej weszliśmy w tajemnicę przyjścia Jezusa na świat. Koncert zgromadził wielu parafian i gości. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

Zdjęcia na: http://www.bratalbert.scj.pl/strony/spotkanie-koledowe

 

W Koszycach Małych w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się śpiew kolęd i pastorałek pod hasłem: „Nasze rodziny dla Bożej Dzieciny”. Dzieci naszej parafii oraz ich rodzice mieli okazję, by poprzez śpiew i grę na instrumentach oddać cześć Dzieciątku Jezus. Niezwykle bogaty był repertuar zaprezentowany w trakcie tego nabożeństwa. W oddawanie czci Bożej Dziecinie chętnie włączały się zarówno dzieci jak i starsi. Nasz śpiew dedykowany był przede wszystkim Dzieciątku Jezus ale niewątpliwie występ dzieci był radością dla rodziców, rodzeństwa ale też dla babci i dziadka, którzy uczestniczyli w nabożeństwie kolędowym.

Zdjęcia na: https://www.koszycemale.diecezja.tarnow.pl/index.php/wydarzenia/131-koledy-i-pastoralki

 

W parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie odbył się koncert jednego z najlepszych chórów w Polsce „La Musica”. Repertuar Chóru tworzą utwory kompozytorów polskich i zagranicznych od XV do XXI wieku, a także kolędy, pastorałki oraz standardy muzyki popularnej, od pięknych tekstów łacińskich poprzez utwory ludowe, kompozycje w nowych aranżacjach jak również utwory skomponowane specjalnie dla Chóru.

Zdjęcia z koncertu można znaleźć w  galerii oraz odsłuchać jeszcze raz w  retransmisji koncertu. Na ponowne kolędowanie tym razem ze scholą „Dobry Pasterz” wszyscy są zaproszeni na 23 stycznia do Lublina.

W Sosnowcu w parafii Podwyższenia Św. Krzyża odbyło się kolędowanie z „Odnową”. Fotorelację z tego wydarzenia można przejrzeć w  galerii zdjęć.

 

W Stadnikach w sercańskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu Mistral Gospel Choir zatytułowany „Pokłońmy się Królowi Serc”. Wydarzenie było transmitowane przez Radio Profeto i na kanale Profeto na YouTube.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=pHJDyVKxZFM

 

Również w mury klasztorne WSM w Stadnikach zawitała śpiewająca drużyna strażacka.

 

Pliszczyn sercańska parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

 

Dom Fundacji Jana Pawła II w Lublinie

 

Stopnica - Kąty Stare

 

Ze stron i facebooków Prowincji