Za nami pierwszy dzień tegorocznego, jubileuszowego SDMu. Po rozbiciu namiotów na polu namiotowym i dopełnieniu formalności, rozpoczęliśmy najważniejsze w tym roku wydarzenie dla Ruchu Sercańskiej Młodzieży.

Pierwszą Eucharystię w czasie tegorocznego SDMu sprawował kard. Grzegorz Ryś. W homilii każdemu z nas zadał pytanie: Kim będzie ten chłopak? Kim będzie ta dziewczyna? Przez to pytanie kardynał uświadomił wszystkim, że Bóg zna każdego z nas od zawsze. Nawiązał do obchodzonej w Kościele uroczystości narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zachariasz początkowo nie wierzył w to, że św. Elżbieta jest w ciąży, jednak otrzymał od Pana Boga wielkie dobro w postaci syna. Podobnie jest z każdym i z każdą z nas. Mimo, że początkowo nie dostrzegamy słuszności w Bożym planie, On zawsze proponuje nam to, co jest dla nas najlepsze. Na zakończenie Mszy św. zaproponował nam „zadanie domowe”: każdy uczestnik ma przygotować kartkę i wybrać sposób jej wypełnienia. Albo wypisze na niej wszystkie swoje plany, marzenia i poprosi Pana Boga, by się pod tym podpisał, lub każdy podpisze się na pustej kartce, jako wyraz zaufania Bogu.

Drugą częścią spotkania z kard. Grzegorzem Rysiem była możliwość zadania mu pytań. W jej trakcie metropolita Łódzki opowiedział o historii swojego powołania, trudnych doświadczeniach stanu wojennego, relacji ze św. Janem Pawłem II, a także przytoczył kilka ciekawych wydarzeń, które przeżył w czasie swoich podróży do Rzymu.

Na koniec dnia znów zgromadziliśmy się pod wiatą, gdzie po ogłoszeniach w rytm belgijki, makareny kowbojki bawiliśmy się, przy okazji zawiązując nowe relacje. Dzień zakończyliśmy bajką na dobranoc i apelem jasnogórskim.

Więcej na: https://sercanskie.pl/