W dniach 10 – 13 marca 2024 r. w naszej parafii w Sosnowcu odbyły się rekolekcje wielkopostne, które prowadził  o. Roman Westfal, prowincjał zgromadzenia Oblatów św. Józefa.

Rekolekcje wielkopostne to czas nawrócenia serca ku Bogu i bliźnim.  W tym roku tematyką przewodnią była postać św. Józefa. Ojciec Roman podczas nauk rekolekcyjnych starał się przybliżyć postać św. Józefa jako opiekuna, ale także jako prawdziwego Ojca Jezusa. Dzisiaj nie jeden ojciec może pozazdrościć tych wszystkich cech św. Józefa. Tej cichości, pokory oraz tego jak potrafił powiedzieć Bogu TAK i być do końca posłusznym. Taki był właśnie św. Józef, czułym, posłusznym i twórczym. Na zakończenie naszych wielkopostnych rekolekcji, został dokonany akt zawierzenia naszej wspólnoty parafialnej św. Józefowi, a następnie poświęcono Jego wizerunek, który został umieszczony w prezbiterium.

Serdecznie dziękujemy ojcu Romanowi za wygłoszone do nas Słowo Boże i przybliżenie nam wspaniałego orędownika i pomocnika, jakim jest św. Józef.

Więcej: Rekolekcje Wielkopostne ze św. Józefem - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu SCJ